HIGHWAY 61

Karel Machart | Blues Club České Budějovice

 
 


Dne 8. 9. 2017 bude klub znovu otevřen na adrese Kijevská ul. České Budějovice. Aktuální program a veškeré další informace dostupné na adrese
www.club-highway61.cz.Úterý 5. 9. 2017 Dani Wilde and Will Wilde

Fcafé Club

Jihočeská filharmonie, Kněžská 6, 370 01 České Budějovice


Dani Wilde, vítězka British Blues Awards, hrála během uplynulých deseti let na stovkách míst po celé Evropě a Americe, ale i Africe. V roce 2015 získala ocenění „Nejlepší ženský hlas“ v British Blues Awards. Během své kariéry hrála s Jools Hollandem, Johnny Winterem,  Maddie Priorem či Robbenem Fordem. Spolu  s Bobby Blue Bland, Bobby Womackem a Taj Mahalem vystoupila na The Legendary Rhythm and Blues Cruise. Společně se Samanthou Fish a Cassie Taylor tvořila kytarové trio Girls with Guitars.
Dani Wilde vydala tři sólové studiové alba a album „Girls With Guitars“ pro Ruf Records (Luther Alison, Jimmy Vaughan, Louisiana Red). Mimo to řídí vlastní nezávislou nahrávací společnost „Bri-Tone Records“.

Londýnský zpěvák a harmonikář Will Wilde patří mezi nejlepší britské foukačkáře nastupující mladé generace. Majitel prestižního labelu „Ruf Records“, Thomas Rufus, jej označil za „Hendrixe bluesové harmoniky“. Wilde spojuje vášeň pro blues a láskou k rocku. Z rocku čerpá vše autentické a silné, aniž by ztratil přesvědčivost blues.
Will Wilde byl pětkrát nominován na cenu British Blues Awards. Dvakrát vystoupil na Legendary Blues Cruise, hrál s veterány jakými jsou Sherman Robertson, Michael Burks, Earl Thomas či Taj Mahal.
První Wildovo album „Unleashed” vyšlo v roce 2010. O tři roky později vyšlo album „Raw Blues“. V letošním roce je připravena novinka „Live In Hamburg!“. 

Program

Links:

  1. Bulletwww.club-highway61.cz

  2. Bulletfacebook.com

  3. Bulletyoutube.com

  4. Bulletbandzone.cz


Fakta:

  1. BulletDatum založení: 15. 4. 2006

  2. BulletPočet koncertů/akcí: cca 800

  3. BulletMax. počet koncert/rok: 140

  4. BulletPočet interpretů: cca 380

  5. BulletČeské premiéry: Livin’ Blues Xperience, Thorbjørn Risager